Ráadásul úgy esett ki Bautista Agut ellen, hogy az első szettet 6-1-re megnyerte. Válságban a világelső?

A világelső Novak Djokovic meglepetésre a nyolcaddöntőben kikapott és kiesett a Miamiban zajló keménypályás tenisztorna férfi versenyében. A szerb sztár remekül kezdte a spanyol Roberto Bautista Agut elleni keddi mérkőzését, gyorsan, 6:1-re nyerte az első játszmát, a folytatásra viszont nagyot fordult a találkozó képe. A második szettben riválisa egyenrangú partner volt, fej-fej mellett haladtak a játékosok, amikor Djokovic szervájánál, a spanyol 5:4-es előnyénél eső miatt 30 percre félbe kellett szakítani a találkozót. Az újrakezdést követően Djokovic hibázott és elveszítette a játékot, valamint a játszmát is.

A harmadik szettben már a spanyol volt a jobb, kétszer is elnyerte ellenfele adogatását, a másodikat 3:2-nél, rögtön azután, hogy Djokovic visszabrékelte őt, s végül két és fél óra alatt megnyerte az összecsapást. A két játékos tizedik alkalommal mérkőzött meg egymással, s ez volt Bautista Agut harmadik győzelme. Djokovic ugyanakkor sorozatban másodszor veszített a spanyol ellen, mivel legutóbbi, januári összecsapásukon is a világranglistán 25. teniszező diadalmaskodott. A szerb világelső az előző, Indian Wells-i tornán is korán kiesett Philip Kohlschreiber ellen a negyedik körben.

MTI / hvg.hu Sport

Történelmi Djokovic-siker Melbourne-ben

A világelső szerb teniszező hetedszer nyerte meg az ausztrál nyílt bajnokság férfi versenyét. A vasárnapi döntőben 6:3, 6:2, 6:3-ra legyőzte a spanyol Rafael Nadalt.

Fucsovics csak megizzasztani tudta Djokovicot

A világelső szerb három szettben győzte le a magyar játékost az 1,3 millió dollár (365 millió forint) összdíjazású keménypályás dohai férfi tenisztorna szerdai nyolcaddöntőjében.