Bejutott a második fordulóba a nyíregyházi játékos, miután 7-5, 3-6, 6-1-re legyőzte a grúz Nikoloz Baszilasvilit.

Fucsovics Márton bejutott a második fordulóba, a legjobb 32 közé az 5,2 millió euró összdíjazású, monte-carlói salakpályás férfi tenisztornán. A világranglistán 37., 27 éves nyíregyházi játékos, a hétfői nyitókörben a 12. helyen kiemelt grúz Nikoloz Baszilasvilivel (17.) csapott össze, és 2 óra 5 perc alatt, három játszmában nyert.

Az egyoldalú döntő szettben a magyar játékos a második és a negyedik gémben is elvette ellenfele adogatását, a sajátját pedig rendre hozta, így 5:0-ra elhúzott, s bár Baszilasvili hat meccslabdát hárított, közben szépített is, végül már nem volt számára visszaút a mérkőzésbe.

A következő ellenfele a francia Adrian Mannarino (58.) és a brit Cameron Norrie (56.) találkozójának továbbjutója lesz. A magyar játékos – aki néhány hete új edző, a francia Olivier Tauma irányításával készül – párosban is indul a versenyen, az argentin Guido Pellával alkotott duójuk első ellenfele az olasz Matteo Berrettini, Fabio Fognini kettős lesz.

Fucsovics Márton–Nikoloz Baszilasvili (grúz, 12.) 7:5, 3:6, 6:1

Tegyünk közösen azért, hogy a propaganda mellett továbbra is megjelenjenek a tények! Ha neked is fontos a minőségi újságírás, kérjük, hogy támogasd a munkánkat.