Finoman szólva sem izgalmas meccsen, de végül legyűrte a felcsúti Puskás Akadémia a finn Inter Turkut az újonnan indult Konferencia Liga első magyar érdekeltségű fordulójában: az idegenbeli 1-1 után 2-0 lett a végeredmény. Gólt valójában a Felcsút is csak a 87. percben tudott rúgni, a negyedik percben ugyanis Anthony Annan öngóljával szerezték meg a vezetést.
A finn csapat ezek után próbált egyenlíteni, ami hosszabbítást is jelentett volna, de a Felcsút stabilan védekezett, miközben támadni Hornyák Zsolt edző csapata sem nagyon akart, a kilencven perc szép lassan csorgott el, komolyabb helyzete a hazaiaknak csak a meccs utolsó tíz percében volt. Ekkor zárták le az egész meccset, egy kipattanó labdát a tizenhatoson kívülről Yoell van Nieff bikázott a kapuba.
Ezzel a Felcsút hozta a kötelezőt legalább még akkor is, ha a két meccsen csak nagyon kevés focit láthattunk a tavalyi magyar ezüstérmestől. Ez annak fényében, hogy a Fehérvár örmény csapattól kapott ki, és búcsúzott el zavaróan simán, bőven vállalható teljesítmény.
A felcsútiak ellenfele a ferörei Klaksvík és a lett FK Rigas párharc győztese lesz, az ő visszavágójuk még tart.
A magyar bronzérmes már az első akadályt sem tudta venni annak ellenére sem, hogy három Eb-hős is a kezdőben volt.