Egy ghánai király fia a Honvéd legújabb focistája

Az apja egy dúsgazdag ghánai "uralkodó". A Honvéd fél évre vette kölcsön.

  • hvg.hu hvg.hu
Egy ghánai király fia a Honvéd legújabb focistája

A Dinamo Kijevtől kölcsönvette fél évre a Budapest Honvéd Mohammed Kadirit (képünkön balra), aki egy ghánai „király” fia – írja a Bors.

A 25 éves játékos egy technikailag képzett, erős fizikummal rendelkező, védekező középpályásként és belső védőként is bevethető játékos. Kiválóan helyezkedik és a légi párharcokat is rendre megnyeri, hasznos tagja lesz a csapatnak – méltatta a klub honlapján Kun Gábor a Budapest Honvéd FC ügyvezetője. Az viszont már a cikkből derült ki, hogy Kadiri egy ghánai régió királyának a fia, az apja Tamaléban él.

Ghánában a királyoknak mindössze reprezentatív szerepük van, az állam életében nem nagyon vesznek részt, viszont helyben nagy tiszteletnek örvendenek. A focista egyébként vízvezetékszerelő és ha nem labdarúgó lenne, a szakmájában helyezkedne el saját bevallása szerint.

Korábban egy orosz portálnak nyilatkozott a gyerekkoráról. Hercegnek szólítottak. „Egész nap henyélhetnék és élhetnék apám pénzéből, de korán eldöntöttem, hogy senkitől sem fogok függeni, a saját életemet élem” – mondta.