Párizs 2024 - hírek
Száz év után újra Párizsban gyűlnek össze a világ legjobb sportolói, hogy 35 sportágban minél gyorsabban, erősebben és magasabbra jussanak. A július 26. és augusztus 11. között zajló játékok minden magyar érintettjéről és fontos híréről beszámolunk cikksorozatunkban.
A tervezett időpontban, 7 óra 30 perckor megkezdődtek a férfi 10 kilométeres nyíltvízi úszás küzdelmei. A magyar színeket Rasovszky Kristóf és Betlehem Dávid képviseli.
A táv felénél, 55 perc elteltével Rasovszky vezeti a versenyt, Betlehem pedig közvetlenül az őt üldöző bolyban, az ötödik helyen úszik.
A veszprémiek két kiváló úszója közül Rasovszky a 10 kilométeres táv aktuális világbajnoka, Tokió ezüstérmese, Betlehem pedig már bizonyította, hogy parádés formában érkezett Párizsba, ugyanis a medencés versenyek vasárnapi zárónapján 1500 méter gyorson hatalmas országos csúccsal a negyedik helyen végzett.
Nyitóképünkön Rasovszky Kristóf. Fotó: MTI / Czeglédi Zsolt