A Popular Mechanics magazin értesülései szerint a probléma Afrikában a legsúlyosabb, ahol csupán a lakosság 25 százalékának van rendes áramellátása, sokan viszont gázolaj vagy kerozin beltéri égetésével igyekeznek világossághoz jutni esténként - írja a Zöldtér. Az égés során keletkező gázok olyan károsak, mintha a bent élők napi két doboz cigarettát szívnának el.
Négy lány fejlesztette ki az áramtermelő focilabdát – videó
Az amerikai Harvard egyetem négy hallgatója szerint az afrikai gyerekek negyede olyan környezetben él, ahol nincs hozzáférésük az elektromossághoz, viszont ők is szeretik a labdarúgást. A megoldás kézenfekvő volt.
Kell egy sztori, hogy összeálljon az emberek fejében: Mizsei Jani csak egy van a városban
Magyar Péter Bohár Dánielnek: A családom pihenését és az utazásunkat magam fizettem
A Tisza-kormány vak miniszterét becsmérelte Ábrahám Róbert, Magyar Péter válaszolt
Karafiáth Orsolya: Nincs más levegő. Mindig egymás elől szívjuk el
64 csapat vehet majd részt a következő foci vb-döntőn – Infantino a jövőről
Az amerikaiak újra támadták Iránt, miután Teherán tüzet nyitott a Hormuzi-szorosban haladó hajókra
Felnyomták az Unicum legendája miatt a Zwackot, még a GVH is vizsgálódott
„Amikor meghallottam a hangját, rögtön éreztem, hogy ebben több van” – a Bon-Bon énekesére emlékezünk
„A baj az, hogy nem nekünk, kispénzűeknek épült. Itt havi 1200 forint a szoba, a régi kabinoknál 6 hónap került 200 forintba”
Egykor akár százezer ember is kint volt a Római-parton.