Hatalmas madárpókot találtak kutyasétáltatás közben Várpalotán

A veszélyesnek tűnő ízeltlábút a rendőrök befogták, majd elszállították a Veszprémi Állatkertbe.

  • HavariaPress HavariaPress
Hatalmas madárpókot találtak kutyasétáltatás közben Várpalotán

A várpalotai Tési úton lévő garázssornál találták meg a hatalmas, szőrös pókot a napokban. Az állat megtalálója szólt a rendőröknek, akik egy szagminta vételére használatos edénybe terelgették az ízeltlábút.

A kapitányságon lefényképezték az egzotikus pókot, majd így, a természetvédelmi hatóság embereinek segítségével, távolról sikerült azonosítani. A közvetlen veszélyt nem jelentő madárpók egy napot töltött a kapitányságon, majd elszállították a Veszprémi Állatkertbe. A rendőröknek egyelőre nem sikerült megtalálniuk a szőrős állat gazdáját, azt sem tudni, miként került a szabadba.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.