Ne legyünk elégedetlenek, az idei év (főleg így az év vége közeledtével) gyakorlatilag elkényezteti a játékosokat, PC-n és konzolon egyaránt. Jobbnál jobb, A kategóriás és remekül sikerült játékok érkeznek: Batman AC, Skyrim, Saints Row TT (ne higgyünk a hivatalos review oldalaknak, az STT remek darab lett!), és persze a minden rekordot megdöntő Call Of Duty… A lista hosszú és impozáns. Vannak azonban csalódások is, játékok, melyeket nagyon vártunk, óriási marketinggépezet harangozta be őket, hogy végül meglepődve tapasztaljuk: a végeredmény bizony gyenge lett… Lássuk a listát!
Dragon Age 2
Bár nekünk tulajdonképpen tetszett (persze nem jobban, mint az első rész), a Dragon Age folytatása a játéktörténelem egyik legnagyobb bukása. Lehet, hogy évek múlva tanítani is fogják. A Bioware annyira mellényúlt, hogy például a marketing által hangoztatott „nyomj meg egy gombot, és valami rendkívüli történik” („press a button, and something awesome happens”) szlogen miatt elhíresült „awesome button” azóta Youtube videók, zenék, sőt más játékok is gyúnyolódásuk célpontjává tették. Van például egy négy órás (!) videó a témáról, de bekerült az STT-be is néhány Easter Egg formájában. A játék persze nem csak az elrontott marketing miatt lett minimum közepes… Az awesome-button mém annyira jól példázza a játékok esetében be nem teljesült ígéreteket, hogy a továbbiakban ilyenekkel illusztráljuk a cikket...
The Lord of the Rings: War in the North
Óriási lelkesedéssel és szuperlatívuszok használatával promózták a fejlesztők a játékot, tulajdonképpen hihető is volt, hiszen az alap (Gyűrűk Ura ugyebár, elrontani nehéz…) adott volt egy remek játékhoz, ráadásul LOTR témában még nem készült igazán jó akció/RPG. Nos, ezúttal sem készült: a War In The North ugyanis elég bugosra, monotonra és ami a legszomorúbb: unalmasra sikeredett. Ha nem LOTR lenne, akkor egy jó közepes RPG lett volna belőle, de ilyen háttérrel ez kevés…
Spider-Man: Edge Of Time
A PS3 tulajdonosok lélegzetvisszafojtva várták a Pókember kalandjait megelevenítő darabot. Tekintve, hogy ugyanazt a fejlesztőcsapat készítette, aki a szép sikereket elért előző epizódot is, a siker szinte garantált volt. Mi romlott el? Nos, gyakorlatilag minden, olyannyira, hogy az Edge Of Time a szinte már szégyennek minősülő 4,5 pontos értékelést kapott az IGN-en. Ebből is látszik, hogy nem elég a sikerhez egy szuperhős, a Batman sorozat sem csak a denevérembernek köszönhetően lett sikeres.
Duke Nukem Forever
Nem is érdemes túlragozni, a klasszikus Duke évtizedekig húzódó folytatása végül elkészült, de valószínűleg jobban jártunk volna, ha ez nem történik meg. A közepesnél kicsit gyengébb akciójátékot fabrikált a Gearbox az FPS műfajt forradalmasító nagy elődből. Így buknak el a hősök… Béke poraira Duke Nukem.