2011 legfurcsább játékai

2011 legfurcsább játékai

Utolsó frissítés:

Szerző:

szerző:
techline.hu
Tetszett a cikk?

Idén nem szűkölködtünk remek játékokban: Batmantől kezdve a kiszivárgott Mass Effect 3 demóig volt itt minden, mi szem...

Idén nem szűkölködtünk remek játékokban: Batmantől kezdve a kiszivárgott Mass Effect 3 demóig volt itt minden, mi szem szájnak ingere. Lássunk most egy érdekes, bizarr toplistát: melyek voltak az idén azok a játékok, melyeket látva és tesztelve sokszor már csak a „WTF” felkiáltás hagyta el ajkunkat… Lássuk az év legbizarrabb játékait!

Catherine
A konzolokra megjelent Catherine c. játék borítója és képi világa alapján akár egy sima JRPG, vagy anime-kalandjáték is lehetne. Nagyobbat nem is tévedhettünk! A Catherine ugyanis – és most kapaszkodjunk meg – egy ügyességi-logikai-platform-horror-anime-szexjáték keverék…

A játék annyira elborult, hogy pár mondatban szinte nem is lehet érzékeltetni. Főhősünk rengeteg problémával küzd a nőkkel való kapcsolattartás terén, ráadásul hallucinációi és rémálmai is vannak. Ezekből az álmokból csak akkor juthat ki „élve”, ha teljesíti a némi logikával és ügyességgel könnyen megoldható pályákat.  Az egész egyveleg egyfajta erotikus lázálomra emlékeztet, ennek ellenére a játék nem rossz, sőt! Csak egy kicsit meg kell szokni a képi világot és a történetet…

The Binding Of Isaac  
Első pillantásra olyan, mint egy gagyi flash játék. Ennek ellenére mégis teljes áron értékesítik, sőt egész szépen szerepelt a Steam és a Gamersgate eladási listáján. Története érthetetlen, az egész játék agresszív és véres, és persze elég addiktív ahhoz, hogy ne tudjuk letenni…

A klasszikus Zelda ihlette meg a játék készítőjét, Edmund McMillen-t, aki már eddig is híres volt elborult játékairól. Mutáns szörnyek, mutáns gyerek-főhős (!), és rengeteg vér, vér és vér…

 Glitch  
A weben játszható, többszereplős játék, a Glitch még csak béta állapotban van, de máris nagyon népszerű. Ellentétben a szokásos fantasy világoktól, ebben a játékban nem kapunk olyan feladatokat, hogy „ölj meg tíz orkot”. Lehetőségünk lesz viszont egy nagyon szürreális világban kalandozni, az alkotók által létrehozott univerzum valahol az Alien sorozat és Dali kép világa között helyezkedik el.

Hector: Badge Of Carnage
Műfaját tekintve kalandjáték, megvalósítását tekintve a teljes elborultság és a Monty Python szerű paródiák között helyezkedik el az immáron trilógiává érett játék. Az idén megjelent harmadik epizódban lehetőségünk lesz hamis crack-et árulni kisiskolásoknak, sztriptízelő apácákat vallatni, valamint megpróbálni megoldani azokat a fejtörőket, melyeket valószínűleg a játék készítői is képtelenek lennének kitalálni… ha nem ők maguk tették volna bele azokat.

Rock Of Ages  
A Tower Defense játékstílust kombinálja a Marble (golyós) játékokkal a Rock Of Ages. A végeredmény egy megdöbbentő massza, amiben egy golyót, pontosabban kő-golyót kell irányítanunk. A játék története Sziszüphosz (a köznyelvben „szizifusz”) mitológiáján alapul, csak éppen most nem a pórul járt királyt, hanem a híres kősziklát alakítjuk… Bizarr!

 

 

Hozzászólások