Hatalmas hackertámadás volt – ön érintett?

Ezúttal a világ legnagyobb ügyfélkörével rendelkező GoDaddy domainregisztrátor cég került az Anonymus hackercsoport céltáblájára. A cégnél regisztrált oldalak, köztük magyar weblapok és néhol a levelezések is 6-8 órán át elérhetetlenek voltak.

  • hvg.hu hvg.hu
Hatalmas hackertámadás volt – ön érintett?

A domainABC.hu beszámolója szerint hétfőn este 6 óra körül indult támadás során az Anonymous Own3r nevű hacker a domainnevek elérését biztosító névszerverek működésébe avatkozott bele. A módszer velhetően túlterheléses, DDoS támadás volt, azaz a szerverek felé rendkívül nagy forgalmat irányítottak és ezzel kényszerítették leállásra a gépeket.

A támadásnak köszönhetően világszerte, így Magyarországon is rengeteg honlap leállt. Szintén érinthette a magyar internetezőket a levelezés leállása is, ugyanis az e-mailek elküldése/fogadása során a háttérben működő spam ellenőrzés akár olyan domainnel is lehet kapcsolatban, amely a GoDaddy elleni támadás miatt nem üzemelt.

Az Anonymus mostani támadása a domainABC.hu szerint vélhetően rekord: ez volt az egyidejűleg a legtöbb honlapot blokkoló támadás.

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?