Így lehetnek a legegyszerűbben fittek az illesztőprogramjai

Az illesztőprogramoknak köszönhetően tudnak megfelelően kommunikálni gépünk hardverei és szoftverei, így ha valóban megfelelő állapotban szeretnénk tudni a PC-nket, nem árt gondoskodni az illesztők frissítéséről.

  • hvg.hu hvg.hu
Így lehetnek a legegyszerűbben fittek az illesztőprogramjai

Az illesztőprogramok (angolul driverek) nem egyszeri szoftverek, a fejlesztőik folyamatosan javítják ezeket, betömködik biztonsági réseiket stb. A komputer persze elboldogul a régebbi driverekkel is, azonban ha valóban fitten szeretnénk tartani a gépünket, érdemes gondoskodni a rendszeres update-ről.

Ebben segíthet a DriverEasy nevű ingyenes program, amelyet innen tölthetnek le. A telepítése (exe fájlra kattintás) során nyelvet is választhatunk (a magyar is köztük van), és pár másodperc múlva birtokba is vehetjük a programot. Már a nyitóképernyő is informál a vizsgálandó gép specifikációiról, és ha itt a Hardverinformációk feliratra kattintunk, részletesen is áttekinthetjük gépünk hardvereszközeinek jellemzőit.

Persze minket most az illesztőprogramok érdekelnek, ezért kattintsunk a Vizsgálat (felül), majd a Scan Now gombra. A program pillanatok alatt felméri gépünk titkait, és jelzi az eredményt, azaz hogy hány elavult, illetve hiányzó eszközillesztőt talált. A legjobb az egészben, hogy akár azonnal le is tölthetjük a frissítéseket, a DriverEasy mögött ugyanis egy hatalmas adatbázis húzódik.

A program még egy szerszámosládát (Eszközök) is kínál, itt segítséget kapunk az offline vizsgálathoz, az illesztőprogramok biztonsági mentéséhez, sőt még a Windows update-hez is.

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

A fiatalok hozhatják el a lángosforradalmat a Balatonnál

Miért vett meg egy nagy múltú, de veszteséges üzletláncot? Mit kellene csinálni ahhoz, hogy ne legyen méregdrága egy croissant? Mi a legnagyobb baj azzal, hogy a Balatonon még mindig ugyanúgy sütik a lángost? És miért nem érdemes mindenkinek akciózni a tejfölt? Andrejszki Richárddal, a Chef Market tulajdonosával beszélgettünk annak kapcsán, hogy cége a Culinaris új tulajdonosa lett.