Videó: itt az iPhone 5S és 5C töréstesztje

Egy-egy okostelefon-újdonságnál az is lényeges, mennyire fogja majd bírni a „gyűrődést”, ezért is végeznek rajtuk törésteszteket.

  • hvg.hu hvg.hu
Videó: itt az iPhone 5S és 5C töréstesztje

A mai naptól már jó pár országban megrendelhető a két új iPhone-telefon, az iPhone 5S és az iPhone 5C, és még azon melegében napvilágot láttak az első töréstesztek is róluk.

Az Android Authority jóvoltából került fel ma a YouTube-ra a két új modell töréstesztje – volt szívük kipróbálni azt, amit csak kevesen tennének meg: a tesztelő előbb az iPhone 5S-t, majd az iPhone 5C-t dobta le mellmagasságból, képernyővel felfelé, lefelé, illetve csak úgy simán, a szélére.

Az iPhone 5S szereplése nem okozott különösebb meglepetést, hiszen a háza nem sokban különbözik a töréstesztekben jól szereplő iPhone 5-től, így az új modell is hasonlóan meggyőző eredményt produkált. A ház anyaga és a kialakítása gondoskodott arról, hogy egyszer sem esett a kijelzőjére, és épp hogy csak egy cseppet sérült meg a legömbölyített sarok.

Kissé más volt a helyzet az iPhone 5C-vel, amely a polikarbonát borítás ellenére (vagy épp azért) valahogy mindig a kijelzőjén landolt. Amikor pedig kifejezetten arccal lefelé dobták le, meg is sérült a kijelző, bár a telefon működőképes maradt.

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Szomoru Miklós: Mi sem vagyunk tökéletesek, ne akarjunk tökéletes kertet!

Fél évig 5-6 ember volt kíváncsi a kertészeti tanácsaira, ma már közel kétszázezres követő tábora van Szomoru Miklós „Egy kertész kertje Pilisszentkereszten” blogjának. A kertészmérnök szerint, aki brit mintára magánkert-látogatásokat is szervez, nem kell heti 8 óránál többet dolgozni azért, hogy bárkinek virágzó oázássá váljon a kertje. Erre a legjobb példa virágpompában úszó birodalma.