A propaganda működése, az erotikus álmok titka és Lucas háborúi: a HVG nagy nyári könyvajánlója 1. rész
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Újabb részletek szivárogtak ki a küszöbön álló GDR3-frissítésről, illetve a hozzá kapcsolódó Bittersweet shimmerről.
Remek képességekkel fogja felruházni a windowsos telefonokat a GDR3 (General Distribution Release 3) -frissítés, amely már lehetővé teszi a négymagos Qualcomm Snapdragon processzorok alkalmazását, illetve azt, hogy a gyártók 6”-es, 1080 x 1920 FHD kijelzőkkel szereljék fel phabletjeiket.
A GDR2 Amber frissítés GDR3-as megfelelője a Bittersweet shimmer (amely a Nokia saját frissítése a Lumia vonalra, és együtt jön ki a GDR3-mal) állítólag vonzó új tulajdonságokat fog kínálni. Néhány külföldi portál már azt a kijelentést is megkockáztatta, hogy az új funkcióknak köszönhetően a windowsos telefonok is közelítenek az androidos készülékekhez.
S hogy mi minden várható majd el a Lumiáktól a frissítés után? Például hogy testre szabható hangjelzések lesznek az SMS-ekhez és az e-mailekhez, és számos újabb eszközzel válik majd lehetővé a Bluetoothon keresztüli kapcsolattartás. Wifin keresztül lesznek majd visszaállíthatók a felhasználói adatok egy reset (gyári beállítások visszaállítása) után.
Az úgynevezett vezetői módban blokkolni lehet a telefont, miközben a felhasználó a volán mögött ül, de például lehetőség lesz a kép kimerevítésére akár álló, akár fekvő formátumban. Megjelenik az alkalmazások felső jobb sarkában egy kis x, erre kattintva tudjuk bezárni az egyes appokat multitasking üzemmódban.
A legfrissebb kiszivárgott hír szerint változás lesz az órát folyamatosan mutató, úgynevezett glance screen beállításai között is. Eddig piros színűre válthattuk a kijelzést, a frissítést követően pedig – állítólag – húszféle színből lehet majd választani.
Idén is összegyűjtöttük azokat a könyveket, amelyekkel szívesen eltöltenénk a nyarat.
Mindenre gondoltak azok a csalók, akik a videónkban megszólaló áldozatokat átverték.
Az oroszok novemberben vettek célba egy munkácsi elektromos alállomást.
Távozásuk után a közgyűlés határozatképtelenné vált.
Egyre többen teszik fel ezt a kérdést.
Kapu Tibor első magyar űrhajósként léphetett a Nemzetközi Űrállomás fedélzetére.
Várnai László elnézést kért a felpofozott diáktól és a képviselőtársaitól is.