Hackerek támadták meg a Google vezérigazgatóját

Úgy tűnik, senki sem védett, most épp a Google vezérigazgatójának fiókját törték fel a hackerek.

  • hvg.hu hvg.hu
Hackerek támadták meg a Google vezérigazgatóját

Nem nyugszanak az OurMine név mögött bújó hackerek, a Facebook-alapító Zuckerberg Twitter-fiókjának feltörése után Sundar Pichai-t, a Google vezérigazgatóját vették célba – számolt be az esetről a HackerNews.

Megszerezték Quora-hozzáférését, és mivel ez kapcsolódott Twitter-fiókjához, a vezérigazgató 508 ezer követőjével tudathatták a hackelés tényét. A tweetet persze gyorsan eltüntették, de mint tudjuk, ami egyszer kikerült a netre, az többé már nem tüntethető el, hiszen jó pár képernyőmentés készült.

HackerNews

A háromtagú szaudi OurMine egyébként neves techvezetők hackelésére szakosodott, és biztonsági réseket használnak ki a hírességek jelszavainak ellopására. Azt állítják magukról, hogy ők csak tesztelik az emberek biztonságát, jó szándékúak, nem használják galád célokra a megszerzett jelszavakat. Arra akarják felhívni a figyelmet, hogy ha nekik sikerült a jelszólopás, ez rosszindulatú hackereknek is sikerülhet.

Az OurMine egyébként jelezte a Quorának a biztonsági rést, de egyelőre nem kaptak választ.

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Kádár Tamás: Nincs jó válasz

Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.