Hozz létre egy linket előfizetéssel nem rendelkező barátaid számára

Igen nagy változás érkezik a népszerű dalfelismerőbe, a Shazamba

A dalfelismerő Shazam lényegéből adódóan a felhasználók nem időznek túl sokat az alkalmazással. Éppen ezen változtatna egy újdonság.

  • hvg.hu hvg.hu
  • +${remainingCount} szerző
Igen nagy változás érkezik a népszerű dalfelismerőbe, a Shazamba

Annak ellenére, hogy vitathatatlanul népszerű alkalmazás a dalazonosító Shazam, csak nagyon kevés időt töltenek el vele a felhasználók: ha meghallanak egy fülbemászó dallamot, akkor elindítják az appot, és ha megtörtént a zene azonosítása, akkor tulajdonképpen ki is kapcsolják.

Ezen kívánt változtatni a fejlesztő, és a Vadio nevű zenei videó platformmal együttműködve olyan változást hoz az alkalmazásba, amelytől azt remélik, hogy megfogja a felhasználókat. A jövőben zenei videók jelennek majd meg a Shazamban, ezek természetesen kapcsolatban lesznek majd a keresett zeneszámmal (de csak érintésre indulnak, úgyhogy nem kell bosszankodni az automatikus indulás miatt). A videókat a szerkesztők választják ki vagy automatikusan generálódnak a trendadatok alapján, illetve a műfajhoz igazodva márkák is megvehetik, ez utóbbi pluszpénzt generálhat.

VenturaBeat

A változások állítólag már elérhetők a Shazamot aktívan használok (mintegy 120 millió felhasználó) egynegyedénél, és az átlagos, 1 perc alatti appon belüli tartózkodási idő egyből 4 percre ugrott.

Pár nappal ezelőtt jelent meg egy másik, a Shazammal kapcsolatos hír: elindították az app tárhely- és adattakarékos változatát.

Medián: A többség már Orbánnál alkalmasabb kormányfőnek tartja Magyart 

Medián: A többség már Orbánnál alkalmasabb kormányfőnek tartja Magyart 

Egy év alatt jelentősen romlott Orbán Viktor kormányfői alkalmasságának megítélése, Magyar Péter viszont tömegeket tudott meggyőzni arról, hogy kompetens vezetője lehetne az országnak – derül ki a HVG számára készült Medián-felmérésből. A többség tavaly még Orbánt látta alkalmasabb kormányfőnek, idén viszont már Magyart.