Rémálom: könnyen meghekkelhető és adatokat is gyűjthet rólunk egy netre köthető beszélő baba
A német távközlési hatóság azt kérte, mindenki semmisítse meg a babát, mert manipulálható, és adatgyűjtésre is alkalmas.
MTI
Internetre csatlakoztatható beszélő babát vontak ki a forgalomból, mert félő, hogy hackerek manipulálhatják – közölte pénteken a német távközlési hatóság. A Bundesnetzagentur azért hozta ezt a szokatlan döntést, mert My Friend Caylának, a beszélő babának "rejtett adóvevője" van. A hivatal, amely közlése szerint több hasonló játék megvizsgálását is tervezi, arra kérte a szülőket, ha már vettek ilyen játékot, törjék össze.
"Azok a tárgyak és főként játékok, amelyekben adattovábbításra alkalmas rejtett kamera vagy mikrofon van, veszélyeztetik az emberek magánéletét" – magyarázta Jochen Homman, a hivatal elnöke.
Nem terveznek semmilyen intézkedést a játékot megvásárló szülőkkel szemben, ám "feltételezik, hogy a szülők felelősen járnak el, és ártalmatlanná teszik a veszélyt hordozó játékszert".
Európai fogyasztóvédelmi szervezetek már tesztelték a babát, novemberben pedig arra figyelmeztették a vevőket, hogy a játék adóvevőjén keresztül hackerek beszélni tudnak a gyerekekhez.
Eddig 3,3 milliárd forintnyi európai uniós támogatást kellett visszafizetni, mert a magyar kormányzati szervek szabálytalanul szereztek be Microsoft-licenceket – tudta meg a HVG. Az ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség is nyomoz, a hatóságok viszont hat év alatt nem jutottak el még a gyanúsításig sem.