Mária Terézia az asztalra csapott, az oroszok segítettek, a Szent Jobb hazatért
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Több, Magyarországon is kapható HP-laptopon ott van egy program, ami a felhasználó minden billentyűleütését rögzíti. A gyártó már kiadta a frissítést, érdemes telepítenie, ha nem akarja, hogy kikerüljön máshova a gépelése.
Gyakran hallani olyan biztonsági résekről, amik miatt veszélybe kerülhetnek a felhasználók személyes adatai, a svájci Modzero kiberibiztonsági cég azonban olyan dolgot fedezett fel a HP laptopjain, ami mellett az összes hasonló gond “eltörpül”.
A Sky News beszámolója szerint a számítógépeken egy olyan program is fut a háttérben, ami a felhasználók összes (!) billentyűleütését rögzíti, és egy könnyen hozzáférhető fájlban tárolja azokat. Talán mondanunk sem kell, miért olyan súlyos ez a probléma: a felhasználónévtől a jelszavakon át a bankkártya adatokig bármit pötyögnek be a felhasználók, az utólag lekövethető lesz, így a hackerek bármikor, különösebb erőfeszítés nélkül szerezhetik meg ezeket az adatokat.
A Modzero szerint a programot nem kémkedésre tervezték, azonban attól kezdve, hogy a felhasználó bejelentkezik a Windowsba, minden leütést rögzít a rendszer. A kutatók április 28-án jelentették a hibát, de állításuk szerint a HP-től semmilyen válasz nem érkezett, ezért úgy döntöttek, nyilvánosságra hozzák a problémát. A Sky Newsnak azonban nyilatkozott a HP szóvivője, aki elmondta, a hangfunkciók teszteléséhez használták a programot, aminek az eredeti tervek szerint a kereskedelmi forgalomba kerülő gépeken már nem volna szabad rajta lennie.
A Modzero 28 típust nevezett meg a HP laptopjai közül, amelyeket a probléma érint. A billentyűleütések figyelését lekapcsoló frissítést innen töltheti le (208 MB) az alábbi gépekhez.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Az amerikai titkosszolgálat több helyszínt is felmért a találkozó lehetséges helyszíneként.
Egy biztonsági őr nekihajtott a kocsijának Hatvanpusztán, de az őr autója borult fel.