Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Egy új fejlesztésnek hála már érzelmek sorát képes felismerni az Amazon Rekognition algoritmusa. A gyorsan okosodó program sokak szerint egyre veszélyesebbé is válik.
Az arcfelismerő technika az elkövetkező időszak egyik fontos eszköze lehet a bűnüldözői szervek munkájában. Egy ilyen tudással felszerelt eszköz távolról, a tömegben is képes kiszűrni a körözött személyt, akik így gyorsabban elkaphatók. A jelenleg rendelkezésre álló technikák közt nincs nagy különbség, ám az Amazoné nemrég tetemes előnyt szerzett.
A cég Rekognition algoritmusa egy ideje már nem csak általános feladatokra alkalmas: különféle érzelmeket tud detektálni, illetve most a félelem felismerésére is felkészítették. A szoftver így már összesen nyolc különböző emóciót, például a boldogságot, a meglepettséget, a nyugtalanságot, de még a zavartságot is érzékeli. Az Amazon büszkén hangsúlyozta, hogy a Rekognition az életkor megállapítása terén is pontosabbá vált.
A fejlesztés miatt polgárjogi csoportok ismét felszólították az Amazont, hogy ne értékesítse a technológiát a hatóságok számára, és úgy általában korlátozzák a szoftver használhatóságának körét. Az Amazon befektetői azonban lesöpörték a kérést. A Rekognitiont ellenzők az arcfelismerő rendszerekkel kapcsolatos általános félelmek miatt aggódnak,
vagyis hogy mindenki megfigyelhetővé válik.
Egy másik tábor szerint senki nem lehet benne biztos, hogy a technika mindenkor helyesen ismer majd fel valakit, így pedig ártatlanokat is kényelmetlen szituációkba sodorhat. Utóbbi már meg is történt: a rendszer 28 képviselőről mondta azt (tévesen), hogy körözési listán szerepelnek.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.