Elásott fegyvereket találtak régészek a Veszprémi Érsekségen

Középkori sírokat tártak fel, amikor a fegyverekre bukkantak. A csomagoláson feltűnt Tisza István neve is.

  • hvg.hu hvg.hu
Elásott fegyvereket találtak régészek a Veszprémi Érsekségen

Elásott fegyverekre bukkantak a Magyar Nemzeti Múzeum régészei a Veszprémi Érsekség legészakibb épületének alagsorában zajló ásatáson – derült ki a MH 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred Facebook-oldalának pénteki bejegyzéséből.

A régészek épp középkori sírokat tártak fel, amikor a fegyverekre és lőszerekre bukkantak. A tűzszerészeket hívták az esethez, akik megállapították, hogy három 1893 mintájú Mannlicher karabély fém darabjai és az egykor hozzájuk tartozó 8 milliméteres lőszerek kerültek elő.

A poszt szerint a 60 darab lövedéket újságpapírba csomagolták az egykori tulajdonosok, a lapok sajnos elmállottak a föld alatt töltött idő alatt, így már nem lehet ezeken összefüggő szövegrészeket olvasni. Azaz egy dolgot sikerült: Tisza István egykori miniszterelnök neve megmaradt a papíron.

Facebook/MH 1. Honvéd Tűzszerész És Hadihajós Ezred

A tűzszerészek szerint valószínűsíthető, hogy legkésőbb az első világháború végének környékén hantolhatták el a puskákat a lövedékekkel a Veszprémi Érsekség nagyszemináriumi épületének pincéjébe, vagyis több mint száz évet szunnyadhattak a földben. A fegyvereket és a lőszereket a tűzszerészek elszállították.

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

Valter Attila: Olyan versenynap nincs, hogy nem fáj

„A bukásoktól, brutális sérülésektől való félelem folyamatosan bennem van” – meséli Valter Attila országútikerékpár-versenyző a Penge podcast legújabb adásában, ahol arról is beszélget Szilágyi Áronnal és Kenyeres Andrással, hogy milyen gondolatok futnak át az agyán egy esés után, mekkora nyomást jelentett számára a 2021-es berobbanása, és milyen hatással vannak rá a kommentek.