Állítólag behatoltak az ukránok az orosz védelmi minisztérium rendszereibe
Komoly csapás lehet az oroszoknak, ha igaz: az ukránok azt állítják, hogy meghackelték az orosz védelmi minisztérium rendszereit, rengeteg érzékeny információt zsákmányolva.
hvg.hu
Az ukrán katonai hírszerzés (GUR) állítja: behatolt az orosz védelmi minisztérium szervereire, és onnan érzékeny dokumentumokat szerzett meg.
A Bleeping Computer egy ukrán sajtóközlemény nyomán azt írja: a „különleges műveletet” a GUR kiberspecialistái hajtották végre, az állítólagosan zsákmányolt dokumentumokban pedig titkosszolgálati információk is vannak.
Szemet szemért: a Blackjack nevű hacktivista csoport megtámadta az orosz M9com internetszolgáltatót, miután orosz hackerek korábban egy ukrán operátort bénítottak meg.
Állítólag az orosz védelmi minisztérium több mint 2000 szervezeti egysége közötti parancsokat, jelentéseket és utasításokat is megkaparintották az ukránok, de olyan szoftverekre vonatkozó információkat is zsákmányolhattak, melyekkel az oroszok adatokat titkosítanak és védenek.
Az ukránok – bizonyítékul – négy képernyőképet is megosztottak, így alátámasztva, hogy behatoltak az orosz védelmi minisztérium rendszereibe.
Élhetnek-e együtt valaha az izraeliek és a palesztinok? Mit gondol egy izraeli katona arról, akik nem akarják a gázai háborút? Földes András izraeli videóriportja erre is rákérdez, és azt is megmutatja, hogy milyen háború zajlik maguk az izraeliek között.