Felült a vékonyítási vonatra az Apple, és a Samsung Galaxy 25 Edge után szeptemberben ők is előálltak egy szupervékony iPhone-nal. Az Air ugyanakkor a hírek szerint nem lett túl népszerű, az Apple eléggé vissza is vághatta a gyártását. Ebben valószínűleg szerepet játszik az is, hogy az üzemideje – a cég minden igyekezete ellenére – nem túl acélos.
Egy Digital Chat Station nevű, kínai szivárogtató szerint azonban a cég nem vette le a kezét az Air-szériáról, és jövőre jöhet az utódja. Az Air 2 sok tekintetben változatlan lehet (6,5 hüvelykes Super Retina XDR kijelző, Face ID), a hátlapon azonban feltűnhet egy második kamera is.
Az újdonság egy 48 megapixeles, ultraszéles objektív lehet, mely az ugyanilyen felbontású főkamera mellé társulhat. Ezzel az Apple az egyik leggyakrabban hangoztatott kritikát oszlathatja el az Air körül, mondván – mindenféle ügyeskedés ellenére – ez továbbra is csak egyetlen kamera.
A szivárogtató szerint – akinek a bejegyzésére a GSMArena figyelt fel – a második kamera vízszintesen helyezkedhet el a hátlapon, szemben az iPhone 17-tel, melynél függőlegesen vannak a lencsék. Természetesen ezen a ponton még sok a kérdés, és akkor is elkaszálhatja a második generációt az Apple, ha jelenleg még dolgoznak rajta. Hogy mi lesz az igazság, az valószínűleg csak jövő szeptemberben derül majd ki.
Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.