Többet vártunk, ezek csak kisebb finomítások – mondja a szakértő az Apple új termékeiről

Jó pár új eszközt mutatott be az Apple ebben a hónapban egy több napos termékbemutatón. Az ilyen bejelentések mindig izgalmasak, különösen az Apple esetében, azonban a neves szakértő annyira nincs most elragadtatva.

  • HVG

A tech-világ sokat ad a Bloomberg Apple-szakértőjének, Mark Gurmannak a véleményére. A szakember ugyanis nem csak úgy a világba beszél, amit mond, az általában megalapozott. Ezért is érdekes legújabb megszólalása, amelyben némi kritikát gyakorol a cupertinóiak felé, állítva a mostani Apple-bejelentésekből hiányzik az izgalom.

Mindenekelőtt nehezményezte, hogy a legújabb AirPods Maxet Airpods Max 2-nek nevezték el. Szerinte ez hatalmas túlzás, tekintve, hogy a fejhallgató csupán a H2 chipet kapta meg, semmi mást. Azt persze ő sem vitatja – jegyzi meg a MacRumors –, hogy az AirPods Max 2 összességében számos új funkcióval bővült, többek között a fokozott aktív zajszűréssel, a jobb hangminőséggel, az adaptív hangzással, a személyre szabott hangerővel, a beszélgetésfigyeléssel, a hangizolációval és az élő fordítással, de ezek közül sok a 2022-es H2 chipnek köszönhetően vált elérhetővé.

Gurman szerint mindez csak egy karbantartási frissítés, amit az Apple úgy kezel (illetve úgy érzékelteti a 2-es számmal), mintha egy új generációról lenne szó. Nincsenek változások a dizájnban az előző generációhoz képest, és a Smart Case hordtáska sem lett semmivel vonzóbb. „A korábbi USB-C frissítéshez hasonlóan ez a frissítés is az eladások fenntartását célozza, nem pedig a termék előrelendítését” – összegzi a szakértő.

Gurman persze nem vitatja az ugyancsak most bemutatott MacBook Neo (az Apple valaha volt legolcsóbb új MacBookja) és az Apple új csúcsmonitorja, a Studio Display XDR előnyeit, viszont nem tud hallgatni arról, hogy számos egyéb, most bemutatott termék csak gyors chipeket kapott, semmi mást, beleértve a MacBook Airt, a MacBook Prót, az iPad Airt és a hagyományos Studio Displayt.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Gurman is elismeri, hogy a fentiek ellenére az Apple termékek továbbra is igen népszerűek, a vállalat pedig bevételi rekordról számolt be az elmúlt negyedévben. Annyit mégis megjegyez: „Képzeljük el, ha a legutóbbi termékfrissítések is olyan lenyűgözőek lennének, mint a reklámok”.

Hozzászólások