Akár 70%-os gyorsulás jön: turbó módba kapcsolja a Windows 11-et a Microsoft

Új sebességnövelő funkció jön a Windows 11-be, mindenki érezni fogja a hatását.

  • HVG

Gyakran éri kritika a Windows 11-et a lomhasága miatt. Persze, erre lehetne azt mondani, hogy biztosan a gyenge hardver az oka, de nem: sokszor kimondottan jónak számító specifikációk mellett is döcögnek egyes folyamatok és rendszerelemek.

A Microsoft most felrázza az idén ötödik születésnapját ünneplő rendszert, és eszközöl néhány olyan módosítást, amelyekkel fürgébb lehet a rendszer. A cél egészen pontosan az, hogy javuljon a programok indítási ideje, valamint az olyan elemek is gyorsabban reagáljanak, mint például a Start menü.

A funkció – mely a Low Latency Profile nevet kapta – rövid ideig tartó impulzusokkal növeli a CPU-frekvenciát, annak érdekében, hogy fürgébbé tegye a menük, a programok és más elemek működését. Ez, emeli ki a The Verge, eléggé hasonlít a macOS módszeréhez.

A Windows 11-et tesztelő felhasználók már körülbelül egy hete próbálgathatják az újítást, és az eddigi beszámolók jelentős sebességnövekedésről szólnak a Fájlkezelőben, a Start menüben, valamint az olyan programokban is, mint a Microsoft Áruház vagy a Paint.

https://hvg.hu/tudomany/20260504_microsoft-windows-11-xbox-mod-jatekok

A Windows Central számszerűsítette is a sebességnövekedés mértékét: a Microsoft saját programjainál 40, míg a Start menünél és a kontextusmenüknél akár 70 százalékkal is gyorsabb lehet a rendszer.

A módosítás is része a Windows 11 idei, átfogó megújításának, melynek célja a teljesítmény, a megbízhatóság és a felhasználói élmény javítása. Hogy pontosan mikor érkezik meg az sebességnövelő újítás a rendszerbe, az egyelőre nem ismert – bizonyára néhány hónapon belül mindenki tapasztalgatja majd az előnyeit.

Ha máskor is tudni szeretne hasonló dolgokról, lájkolja a HVG Tech rovatának Facebook-oldalát.

Hozzászólások