Falusi ébresztő Facebook-nyilvánossággal

Kakaskukorékolásra ébredni romantikus, ám nem biztos hogy a városlakók is szívesen ugranak ki az ágyból napfelkeltekor.

  • techline.hu techline.hu
Falusi ébresztő Facebook-nyilvánossággal

Kakaskukorékolásra ébredni romantikus, ám nem biztos hogy a városlakók is szívesen ugranak ki az ágyból napfelkeltekor. Így nem csoda, hogy a Windows-alapú okostelefonokra készült FarmAlarm alkalmazásban a nap járását alapul véve eltolhatjuk az ébresztési időpontot.  Ekkor a felhasználó választásától függően kakaskukorékolással, kutyaugatással, vagy éppen tehénbőgéssel adja tudtunkra, hogy elindult a nap.

A vidám ébredést automatikusan tudomására hozhatjuk Facebook-ismerőseinknek, akik nemcsak arról értesülnek, hogy mikor keltünk fel, hanem arról is, milyen állathang ébresztett. A vidám alkalmazáshoz egy játék is tartozik, amelyben ébredéseinkkel pontokat és kitüntető címeket érhetünk el.

Az alkalmazás innen tölthető le Windows Phone 7 platformra.

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

Jó sokat költött a MÁV felújításra, csak nem ott, ahol szükség volt rá: kellett a pénz a Budapest–Belgrádra

A magyar vasút olyan, mint a magyar oktatás vagy az egészségügy: rendkívül elhivatott emberek hatalmas munkája kell ahhoz, hogy ellensúlyozzák, mennyire kevés pénzt ad az állam. Ami pénz a vasútra megy, az arra jó, hogy a menetrend ne nagyon romoljon, a legrosszabb kocsikat lecseréljék, na és hogy a Budapest–Belgrád vasút épüljön.