A megengedett uniós egészségügyi maximum 40 mikrogramm légköbméterenként. Az uniós átlagnál jóval nagyobb szennyezést részben az elavult bolgár gépkocsipark, részben az uniós normáknak még nem megfelelő erőművek és iparvállalatok okozzák.
A legszennyezettebb levegőjű város a nyugat-bulgáriai Pernik, ahol az átlagos légszennyezettség 92 mikrogramm légköbméterenként. A nagyságra második bolgár város, Plovdiv ugyancsak magas, 70,9 mikrogrammos átlagot mondhat magáénak, miközben a főváros, Szófia lakói egy légköbméter levegőből átlag 62 mikrogramm szennyező részecskét lélegeznek be.
A szennyező részecskék koromból, a hószórás sómaradványainak szélfújta részeiből, pollenből, valamint a levegőben található mikrobákból állnak, és allergén hatásuk mellett rákkeltő hatásuk is lehet. A jelentés szerint Bulgária 2011-től kötelezte magát az uniós légszennyezési normák betartására.
A bolgárok szívják a legrosszabb levegőt az unióban
Az uniós tagállamok közül Bulgária légszennyezettsége a legnagyobb: a szálló szennyező részecskék mennyisége az utóbbi években 55 mikrogramm/légköbméterre nőtt, miközben a 27 uniós ország átlaga 30 mikrogramm - olvasható egy uniós jelentésben.

Hadházy: Még a pincében is padlófűtés van Hatvanpusztán
A képviselő abban is biztos most már, hogy hűtőkamrát létesítettek az egykori főúri birtokon.
Frankfurter Rundschau-helyzetkép: Konzervatív kihívó fenyegeti Orbán Viktor hatalmát
A 2026-os magyar választások előtt az ingujjban kampányoló Magyar Péter egyre nagyobb teret hódít a közvélemény-kutatásokban, még vidéken is.
„A többség nem akar olyan lenni, mint az apja volt” – hogyan érdemes apaként jól jelen lenni a gyerek életében?
Publicus: Tízből nyolc magyar sokallja az augusztus 20-i ünnepségekre szánt 11 milliárd forintot
Az én hetem: Péterfy Gergely abban a városban járt, amely minden keresztény fundamentalista rémálma
A Fidesz-kormány egykori helyettes államtitkára volt a vendég egy Tisza Sziget rendezvényen
Holtan találták meg a verseny közben eltűnt terepfutót Cserépfalunál
Spitzmüller Zsoltnak nem sokkal szombat dél előtt veszett nyoma, már a körözést is kiadták rá.
„Analóg Digitális Polgári Kört” alapított Kovács Gergely
A Thália Színház színésze, Czakó Julianna is Digitális Polgári Kört alapított
Digitális Polgári Kör-tag lett Gulyás Michelle edzője is.
A szolnoki polgármester nem várt Pintérre: „Magunk oldjuk meg a közbiztonság kérdését”
Ijesztő baleset: Markológép zuhant egy autós elé Baranyában – videó
Bokorba pisilés miatti vitát próbált elcsitítani a gondnok, belehalt
A nagyothalló férfi mozdulatát félreérthette a gyilkosa.
Megházasodott Fucsovics Márton
Sok időt azonban nem hagyott az ünneplésre.