Mária Terézia az asztalra csapott, az oroszok segítettek, a Szent Jobb hazatért
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Kézigránátokkal felszerelkezett ember hatolt be csütörtökön a belgrádi szerb elnöki palotába - jelentették nem hivatalos információk alapján a szerb főváros hírszolgáltatói.
A szerb rádió szerint a rendőrség korábbról ismeri a férfit, akinél két kézigránát van. Dragan Panic már szerdán e-mailben értesítette a szerb rendőrséget arról, hogy fegyveresen behatol a Belgrád központjában lévő, csak hivatalként működő államelnökségre.
A rendőrség által "pszichiátriai esetnek" minősített behatoló jelenleg az épület bejáratánál van, s állítólag az egyik kézigránátot kibiztosította. Arról egyelőre nincs hír, hogy tettére mi ösztönözte, mit akar. "Sikerült elszigetelnünk, s tárgyalunk vele arról, hogy tegye le a fegyvert" - mondta a szerb rádiónak egy rendőri vezető.
Belgrád egyik legforgalmasabb, az elnöki palota mellett húzódó útvonalát lezárták, a gyalogosforgalmat is elterelik, az épületet katonák és rendőrök vették körbe.
A B92 úgy tudja, Borisz Tadics államfő nincs az épületben.
Így vált kiemelt egyházi és állami ünneppé augusztus 20.
Az amerikai titkosszolgálat több helyszínt is felmért a találkozó lehetséges helyszíneként.
Egy biztonsági őr nekihajtott a kocsijának Hatvanpusztán, de az őr autója borult fel.