Az utóbbi öt hétvégén egymás után rekord számú vendég érkezett, ekképp foglalta össze a fejleményeket szerdán a horvát idegenforgalmi miniszter, Damir Bajs a sajtó számára. A legutóbbi hétvégén 25 százalékkal több utas és 15 százalékkal több jármű érkezett Horvátországba, mint egy évvel azelőtt. Idén eddig több mint 29,4 millió járművel jöttek vendégek külföldről, ez 1,1 millióval több, mint a tavalyi év hasonló időszakában. A látogatók 90 százaléka hagyományosan saját járművel érkezik Horvátországba.
Másfél hónappal ezelőtt, amikor a szezon épp csak kezdődött, az elemzők akár 25 százalékos visszaesést sem tartottak lehetetlennek a horvát idegenforgalomban, tekintettel a gazdasági világválságra. Ez 6 milliárd eurónál kisebb idegenforgalmi bevételt jelentett volna, és ez az ágazatban foglalkoztatottak közül 25 ezer embernek, az összes dolgozó 10 százalékának az állásába került volna, mondta a miniszter. Hozzátette: habár a szezon 30 százaléka még hátravan, annyi bizonyos, hogy nagy visszaesésre most már nem kell számítani.
Rekord eredmények a horvát idegenforgalomban
Horvátországban nem váltak valóra az ítéletnapi jóslatok az idegenforgalomban, ellenkezőleg, eddig legalábbis rekord eredmények születtek.
Vészhelyzetben kell újraépítenie a környezetvédelmet a Tisza-kormánynak, de zsebre teszik-e a népszerűségvesztést?
A végletekig fokozták az izgalmakat a Portugália – Horvátország meccsen, végül Cristiano Ronaldo örülhetett
Svájc könnyedén verte két góllal Algériát
Brüsszel biztosra ment: csak a magyar kémekből csináltak hülyét
Négy megyére citromsárga figyelmeztetést adtak ki zivatar miatt
Az őstehetség, aki kinőtte a rászabott szerepet – 90 éves lenne Hofi Géza
Aranykonvoj-ügy: olyanok is fellélegezhetnek, akiknek a körmére kellene nézni
Szalmonellás tészta miatt járvány söpör végig 14 európai országon, köztük Magyarországon is
Újabb Belügyminisztérium alá tartozó vezetőket cserélt le a kormány
Nyaralni indul? Jobb hatással lesz önre, mint gondolná
9 nap alatt 31 ember halt meg közlekedési balesetben: mi történik az utakon?
Marabu Féknyúz: Színházi közvetítésünk
Ki következik?