Hírek szerint spontánul verődött össze néhány tucat ember, mert meg akartak emlékezni arról, hogy hat éve ezen a napon vették őrizetbe Hodorkovszkijt a szibériai Novoszibirszk repülőterén, amikor magángépe leszállt, hogy üzemanyagot vegyen föl.
"Hat év veszteség Oroszországnak" - hirdették a tüntetők a magasba emelt transzparenseken. Rövid időn belül azonban a Szövetségi Biztonsági Szolgálat (FSZB) emberei közbeavatkoztak; kitépték a tüntetők kezéből a táblákat, többeket elvittek.
Hodorkovszkij jelenleg nyolcéves börtönbüntetését tölti. Csalás és adócsalás vádjával ítélték el 2005 szeptemberében. Azóta egy újabb ügyben is büntetőeljárást indítottak ellene. Megfigyelők szerint a Kreml ösztönözte Oroszország valamikori leggazdagabb emberének felelősségre vonását, mert helyre akarta állítani az állami ellenőrzést a jövedelmező cég fölött, egyszersmind le akarta törni Hodorkovszkij politikai ambícióit.
Hodorkovszkij mellett tüntettek a moszkvai Vörös téren
Mihail Hodorkovszkij mellett tüntettek a moszkvai Vörös téren vasárnap a Jukosz (Yukos) orosz olajtársaság hat éve bebörtönzött alapítójának támogatói, többeket őrizetbe vettek - jelentette az Eho Moszkvi rádióállomás.

És akkor Matolcsy lufija kidurrant, de a nudistakempinget még behúzta az MNB-alapítvány
Orbán Viktor szerint akinek nincs lakása, az nem polgár
A miniszterelnök Digitális Polgári Köröknek küldött heti hírlevelében úgy véli, ha van amerikai álom, van magyar álom is: a saját otthon.
Brit elemző: Putyint ismét szívesen látják az USA-ban, minden fiókdiktátor venni fogja az adást
Az európai vezetők szerint Ukrajna nélkül nem lehetnek béketárgyalások
Permetparti, izzadtság, forró hangulat – képeink a Sziget kánikulai szombatjáról
A CATL leállította a termelést a világ egyik legfontosabb lítiumbányájában
A Wizz Air pilótája az aradi repülőgép-baleset egyik áldozata
A magyarok úgy vélik, meg sem fogják érni a nyugdíjaskort
Észak-Korea elkezdte leszerelni a határ menti hangszóróit
Marabu Féknyúz: Digitális polgárok
Hol tart most az Opel? Teszten a hatalmas Grandland és az agilis Mokka
Kipróbáltuk, hogy milyen a gyakorlatban az Opel zászlóshajó kategóriás SUV-ja.
Pottyondy Edina: Most miért nem látjuk Orbánt, ahogy mondjuk informatikusoknak segít?
Újra elérhető az EESZT, véget érhet a papíralapú receptírás
Ősztől Budapestről egészen az Adriáig autópályán lehet utazni
A projekt költsége 46 millió euró volt, teljes egészében az Európai Újjáépítési és Fejlesztési Bank finanszírozásában.
Fox News: Putyin Magyarországon akart találkozni Trumppal
A találkozó helyszíne végül Alaszka lesz.