Áradt a felgyorsult Tisza és mindent letarolt
A magyarországi kihalt falvakról szóló sorozat egyik legkülönlegesebb túrája, amolyan Tüskevár-érzés volt, amikor Tiszahalász emlékei után kutattunk.
Pokolgép ölt meg nyolc embert Mianmar északkeleti részén egy kisvárosban. A robbantást feltehetően a karen kisebbséghez tartozó lázadók követték el – közölték pénteken mianmari hivatalos források.
A robbanás szerda este történt a Ranguntól 120 kilométerre fekvő Papun településen az újévi ünnepség idején. A detonációban 13 ember megsebesült. A merényletet nem vállalta egyetlen csoport sem, de a város közel esik ahhoz a területhez, ahol karen lázadók harcolnak a népcsoport függetlenségéért a mianmari (korábban burmai) kormány ellen.
Az Új Fény nevű mianmari kormánylap pénteki számában a robbantást a Karen Nemzeti Unió (KNU) nevű gerillacsoport számlájára írta, amely 1949 óta folytat fegyveres harcot a kormányerőkkel. Az elmúlt 20 évben a lázadók és a Mianmart uraló katonai junta közötti összecsapások több ezer ember életét követelték.
A magyarországi kihalt falvakról szóló sorozat egyik legkülönlegesebb túrája, amolyan Tüskevár-érzés volt, amikor Tiszahalász emlékei után kutattunk.
Pannonhalmán mondta el augusztus 20-i ünnepi beszédét a Tisza Párt elnöke.