Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Várhatóan szerdáig megtalálják a tavaly júniusban lezuhant Air France gépet - amely Rióból Párizsba tartott - a francia vizsgálatot vezető testület hétfői közlése szerint.
Az Air France 447 számú, Rio de Janeiro és Párizs között közlekedő járata 228 emberrel a fedélzetén 2009. június 1-jén zuhant a tengerbe a brazil partoktól mintegy 1100 kilométernyire. Utasai között négy magyar állampolgár és egy szlovákiai magyar is volt.
A vizsgálatot vezető Alain Bouillard szerint, ha a gépet ott találják meg, ahonnan az óceán mélyéről érkezett utolsó jeleket fogták, akkor elképzelhető, hogy a gép megszakítva útját visszafordult Rió felé, ugyanis a légi forgalomirányítókhoz beérkezett utolsó információk Párizshoz képest egy távolabbi pozíciót jelöltek meg.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.