A légiirányítók közül túl sokan betegségre hivatkozva nem jelentek a munkában, ez azonban valószínűleg csak a hivatalos indok lehet. A spanyol reptéri dolgozók ugyanis hosszú ideje tárgyalnak a céggel a bérekről, munkakörülményekről és juttatásokról, ezért felmerült, hogy esetleg bújtatott sztrájkról van szó a hét vége előtt.
A madridi mellett bezárt a Baleári-szigeteken a Palme de Mallorca, Ibiza és Menorca reptere is - közölte a madridi légikikötőt működtető Aena társaság.
Malév-járatokat nem érint
A Malév szombat délelőtt 10 órakor indít járatot Madrid-Barajasra, amely 16.55-kor indul vissza. Ennek törléséről nem döntöttek még. A Wizzair viszont Valenciába irányította pénteki, a spanyol fővárosba induló gépétm onnan buszokkal szállítják tovább az utasokat Madridba - mondta Varró Balázs, a Wizzair munkatársa.