Nagyon várja a világ a bombahíreket a kis, modulárisan építhető atomerőművekről
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
Három rendőrt meghalt, hat másik megsebesült egy ellenőrző pontnál az Oroszországi Föderációhoz tartozó Dagesztánban csütörtök reggel egy öngyilkos merénylő támadásában - közölte a helyi belügyminisztérium.
A tájékoztató szerint a rendőrök Haszavjürt város külterületi részén megállítottak egy autót, amelynek vezetője működésbe hozta a nála lévő robbanószerkezetet. A robbanásban egy férfi eltűnt.
Az Észak-Kaukázus Oroszország legnyugtalanabb része, folyamatosak a kisebb-nagyobb összetűzések, terrorakciók, és oda nyúlnak az Oroszországban elkövetett terrorcselekmények többségének gyökerei is. Eleinte ezek a köztársaságok el akartak szakadni Oroszországtól.
Az elmúlt években a szakadár csoportok helyére az iszlám szélsőségesek léptek, és a nagyon rossz gazdasági helyzet, a hatalmas munkanélküliség mellett állandó az utánpótlásuk. Miután két háborúban kiszorították a szakadár fegyvereseket Csecsenföldről, a szomszédos Dagesztánba tevődött át az észak-kaukázusi muszlim felkelés kiindulópontja.
A kis atomerőművek ígéreteiről szóló nemzetközi várakozások fokozódnak, így logikus, hogy a hazai kutatók is foglalkoznak a témával.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Sokan sérelmezik, hogy nehezen pótolható embereket szakembereket küldtek el, ráadásul mindezt több hónap alatt, így nem kellett csoportos létszámleépítést sem bejelenteni.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.