Lehetett-e újabb pilóta-öngyilkosság az Air India júniusi tragédiája?
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
Szaúd-Arábia légelhárító rakétákat kezdett szállítani kis mennyiségben a szíriai ellenzéknek - közölte hétfőn Dubajban egy Öböl menti, tájékozott forrás.
Az idézett forrás szerint a szóban forgó fegyverszállítások két hónappal ezelőtt kezdődtek. A Reuters hírügynökség arról számolt be, hogy Franciaországból és Belgiumból származó, vállról indítható rakétákról van szó. A fegyverek térségbe szállítását Franciaország fizette.
A fegyverszállítások címzettje az Aszad-rezsim ellen harcoló Szabad Szíriai Hadsereg, illetve a szervezet legfelsőbb katonai tanácsának elnöke, Szalim Idrisz tábornok volt, aki a szaúdi királyság fő kapcsolattartója a szíriai ellenzék táborában. Szaúd-Arábia az elmúlt hetekben a korábbiaknál aktívabb szerepet vállal az éleződő szíriai konfliktusban.
Abdallah szaúdi uralkodó a múlt héten lerövidítette marokkói szabadságát. Médiajelentések szerint a térségben jelenleg végbemenő események miatt határozta el magát erre.
Diplomáciai források szerint a királyságot egyre inkább aggasztja, hogy a Hezbollah libanoni síita milícia a kormánycsapatok oldalán bekapcsolódott a háborúba, ami hozzájárult ahhoz, hogy az Aszad-rezsim csapatai visszafoglalták a korábban a felkelők kezére jutott Kuszeir városát.
Nemcsak a gépeket kell karbantartani, hanem a pilóták lelkét is.
A háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
Az influenszernek bíróság elé kellett állnia, de hozzászólása még a bírót is megnevettette.