Magyar patrióták találták ki a homoszexualitást
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
Felhívást intéz az Emberi Méltóság Tanácsa az ukrán kormányhoz a kijevi tüntetésekkel kapcsolatban, sürgetve, hogy az ukrán hatóságok tartsák tiszteletben az emberi jogokat.
Lomnici Zoltán, az Emberi Méltóság Tanácsának elnöke csütörtöki budapesti sajtótájékoztatóján közölte: a felhívásban a szervezet aggodalmát fejezi ki amiatt, hogy Ukrajnában erőszakkal próbálják korlátozni a véleménynyilvánítás szabadságát. Ukrajna részese azoknak az emberi jogi egyezményeknek, amelyek garantálják a véleménynyilvánítás szabadságát, és ezt az elvet megsérti a hatóságok fellépése - tette hozzá.
Az Emberi Méltóság Tanácsa azt szorgalmazza, hogy az ukrán hatóságok tartsák tiszteletben az emberi jogokat, hiszen fontos, hogy Ukrajna olyan ország legyen, amelyet a jogállamok között tartanak számon.
Az eseményen Hartyányi Jaroszlava, az Ukrán Világkongresszus alelnöke hangsúlyozta: az ukránok alig várták, hogy november végén Vilniusban aláírják a társulási szerződést az Európai Unióval, mivel nagyon bíznak az unióban, és azt gondolták, hogy a megállapodás nélkülözhetetlen a független Ukrajna megerősödéséhez.
Hartyányi Jaroszlava kiemelte: 1991 óta nem volt példa arra Ukrajnában, hogy éjjel békés tüntetőkre brutálisan támadtak volna a hatóságok. Ezért a történtek miatt vasárnap másfél millió ember vonult az utcákra Kijevben, és a fiatalok már a rezsim leváltását követelik - mondta.
Az Ukrán Világkongresszus alelnöke hangoztatta: ki kell vizsgálni, hogy ki adott utasítást a békés tüntetők megveretésére és azt is, hogy kik állnak a tüntetők közé vegyülő provokátorok mögött.
Az ukrán kormány november 22-én leállította az Ukrajna és az Európai Unió közötti társulási megállapodás aláírása érdekében folytatott felkészülést. Emiatt tüntetések törtek ki az országban, Kijev egyik központi terén csütörtökön is több ezren demonstráltak a kormány lemondását követelve.
Érthetetlennek tűnhet, hogy a szexuális kisebbségek negatív megkülönböztetése zajlik ma Magyarországon, miközben a magyarok nem keveset tettek hozzá a homoszexualitás kultúrtörténetéhez.
A szombati Pride felvonulásról tart nemzetközi sajtótájékoztatót Karácsony Gergely főpolgármester és Hadja Lahbib, esélyegyenlőségért felelős uniós biztos. Kövesse az eseményt a hvg.hu-n.
A Tisza Párt elnöke arra kérte a magyar rendőröket, hogy a szombati Pride-on a magyar embereket védjék meg.
Az Európai Bizottság a szervezés egyes elemei miatt eljárást indíthat.
Nehéz-Posony Kata, a HVG ügyvédje minden kérdésre válaszol.
Kozma Ákost már két jogerős ítéletben kötelezték, hogy tárja fel, jogszerűen utasította-e el egy hatóság egy 5 éves gyermek ellátását. Mindhiába.
Egy Facebook-csoportba töltötték fel a felvételt.