Közúti katasztrófa Pakisztánban - több tucat halott

Harmincöt ember halt meg szombat reggel egy pakisztáni közúti tömegbalesetben, amelyben egy benzinszállító tartálykocsival ütközött két autóbusz és még egy teherautó.

  • MTI MTI
Közúti katasztrófa Pakisztánban - több tucat halott

A szerencsétlenség egy tengerparti országúton történt, a hajóbontó iparáról ismert Beludzsisztán tartománybeli Gadani város közelében. A térség rendőrparancsnoka szerint egy Karachi felé tartó autóbusz frontálisan ütközött egy átsodródó tartálykocsival, majd még egy busz és egy teherautó is belerohant az elsőként karambolozó járművekbe - közölte a rendőrség.

Az ütközés nyomán mindegyik jármű kigyulladt, Ahmed Navaz rendőrparancsnok szerint főleg amiatt, hogy a buszok utasainál csempészett iráni benzinnel és dízelolajjal töltött tartályok voltak. Közlése szerint 25 ember a helyszínen életét vesztette, s az összeroncsolódott járművekből a mentők 30 sérültet szedtek ki, akik között nők és gyermekek is voltak. Az áldozatok többségét súlyos égési sérülésekkel szállították el a mentők, és tízen közülük még a kórházba érkezés előtt meghaltak - mondta Navaz.

A nyugaton Iránnal határos Beludzsisztán tartomány távolsági buszain gyakorta szállítanak csempészett iráni benzint és dízelolajat. "Ez bevett dolog, kénytelenek vagyunk ezt csinálni, még akkor is, ha ez illegális és veszélyes" - mondta egy buszsofőr, aki az északi Kvetta és a déli Karachi közötti útvonalon dolgozik. Szavai szerint pakisztániak ezrei élnek az üzemanyag-csempészésből.

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Mi az időszakos böjtölés gyenge pontja, és mi a funkcionális élelmiszer? Dietetikus értékelte a legdivatosabb diétákat

Ketogén, 90 napos, mikrobiom- és kortizolcsökkentő: a divatdiéták akár be is válhatnak, de legalább egy baj biztosan van velük. Hogyan válasszuk ki a nekünk megfelelő módszert? Mennyi időt adjunk magunknak, ha a testsúlyunk 5-10 százalékát akarjuk leadni? Miért tartják még mindig a mediterrán típusú étrendeket a legjobbnak? Szűcs Zsuzsanna, a Magyar Dietetikusok Országos Szövetségének elnöke válaszolt.