A Dél-kínai-tenger vitatott hovatartozású területén üzembe helyeztek egy kínai olajfúró tornyot, emiatt törtek ki zavargások az elmúlt napokban Vietnamban. Két kínaiat megöltek és több mint százat megsebesítettek.
A négy bérelt kínai hajó közül egy már kikötött a Ha Tinh tartománybeli Vung Angban, három másik még a kikötő előtt várakozik – mondta Liu Csien-csao kínai külügyminiszter-helyettes.
A kínai kormány azért küldte a hajókat, hogy elszállítsák a Kínai Kohászati Társaság 4 ezer munkását, akiket a tüntetők az elmúlt napokban megtámadtak.
Több kínai tulajdonú vagy kínainak vélt vállalatban romboltak, fosztogattak és gyújtogattak az ott dolgozók, jelentős károkat okoztak. A rendbontók tajvani, szingapúri és dél-koreai vállalatokat sem kíméltek, az okozott kár dollárszázmilliókban mérhető.