Nyaraljon izgalmasabban, mint Orbán Viktor a távoli horvát szigeten, delfinekkel és földalatti labirintussal
Bemutatjuk Lastovót, ahol nem csak a föld felett, hanem alatta is lehet túrázni.
Legkevesebb hatan meghaltak és sokan megsebesültek, amikor iskolabuszt ért pokolgépes merénylet kedden Pakisztán északnyugati részén – közölte a hadsereg.
A merénylet Badzsaurban, Északnyugat-Pakisztán hét törzsi területének egyikén történt. Három tanárnő, két gyerek és egy járókelő halt meg a robbantásban.
A tájékoztatás időpontjában nem lehetett tudni, hogy rajtuk kívül más is volt-e a buszon. A hatóságok közlése szerint távirányítással hajtották végre a robbantást. Egyelőre egyetlen fegyveres csoport sem vállalta magára a támadást.
Az elmúlt években a pakisztáni hadsereg többször is megpróbálta felszámolni a pakisztáni tálib szélsőségesek és külföldi fegyveresek sejtjeit az afganisztáni határ melletti Badzsaurban. Hivatalos adatok szerint 2007 óta, amióta a fegyveres erőszak átterjedt a tartományra, 109 iskola ellen követtek el robbantásos merényletet.
Bemutatjuk Lastovót, ahol nem csak a föld felett, hanem alatta is lehet túrázni.
Lapunk korábbi moszkvai tudósítóját Kacskovics Mihály Béla kérdezte.
Az építési és közlekedési miniszter szerint abban mindenki egyetért, hogy változásra van szükség.