Vérbosszút állhatott több ezer hindu egy muszlim falun

Több mint háromezer hindu támadt hétfőn egy észak-indiai muszlim falura. Több házat felégettek, és legalább három embert megöltek – számoltak be hétfőn az indiai hatóságok.

  • MTI MTI
Vérbosszút állhatott több ezer hindu egy muszlim falun

Anupam Kumár hatósági szóvivő azt mondta, hogy valószínűleg bosszúhadjáratról van szó. Egy nappal korábban holtan találtak ugyanis egy fiatal hindu férfit a Bihár szövetségi államban fekvő Muzzafarpur kerület többségükben muszlimok lakta települése közelében. A 19 éves fiatalember korábban egy muszlim lánnyal együtt megszökött otthonról.

A hatóságok információi szerint a hétfői összetűzések miatt tizennégy embert előállítottak, közülük tizenhármat gyújtogatással gyanúsítanak, egyet pedig a fiatal férfi meggyilkolásával. Kumar hozzátette, hogy a helyzet továbbra is feszült, de ellenőrzésük alatt tartják a környéket. A rendőrség erősítést küldött a térségbe.

Az 1,2 milliárdos Indiában időről időre fellángolnak az ellentétek a hinduk és muszlimok között. Az ország lakóinak körülbelül 13 százaléka muszlim, a többség hindu vallású.

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Milyen hatása lehet az új, 3 százalékos kamatozású lakásvásárlási hitelnek?

Orbán Viktor bejelentése alapján 3 százalékos kamatozás mellett kaphatnak lakáscélú jelzáloghitelt azok, akik első ingatlanjukat vásárolnák meg. De mennyit nyerhetnek az érintettek az új kölcsön indulásával? Hogyan hathat az új támogatás a lakáspiacra? Milyen feltételei lehetnek? A Bankmonitor szakértői elemezték a bejelentést.