Orbán: Évente egymillió forintot ad a kormány otthonteremtésre az állami alkalmazottaknak
A támogatás összevonható az Otthon Start hitellel is és szakértők szerint jelentős előnnyel járhat az állami foglalkoztatottak számára.
Egy fegyveres csoport palesztin vezetője volt az áldozat.
Palesztin rendőrök agyonverték a nábluszi börtönben a múlt héten rendőrökkel összecsapó fegyveres csoport palesztin vezetőjét - jelentette az izraeli közszolgálati rádió kedden.
Akram Radzsúb, Náblusz kormányzója megerősítette, hogy több rendőr valóban megölte az éjjel a rájuk bízott foglyot, miután a férfi szidalmazta őket. A kormányzó szerint több rendőr a levegőbe leadott lövésekkel próbálta megakadályozni a gyilkosságot, de hiába.
Az ügy előzménye, hogy múlt csütörtökön palesztin fegyveresek csaptak össze a rendőrökkel a városban, és két rendőr meghalt, két másik pedig megsebesült.
Másnap a rendőrök megpróbálták őrizetbe venni a fegyvereseket, de ők ellenálltak, és ismét tűzharc tört ki, melyben két fegyveres halt meg. A helyszínen később a palesztin hatóságok fegyvereket, lőszereket és katonai egyenruhákat foglaltak le. Kedden ennek a fegyveres csoportnak a vezetőjét verték agyon a nábluszi börtönben.
Rámi Hamdalláh palesztin miniszterelnök rendkívüli eseménynek nevezte a gyilkosságot, amellyel szerinte a rendőrök "letértek az egyenes útról". A meggyilkolt férfi családja szerint a biztonságiak hidegvérrel megölték áldozatukat. A gyilkosságot a gázai övezetet irányító Hamász is elítélte.
A támogatás összevonható az Otthon Start hitellel is és szakértők szerint jelentős előnnyel járhat az állami foglalkoztatottak számára.
A gázai humanitárius katasztrófa okozta egyre komolyabb nemzetközi felháborodás engedményekre kényszerítette Izraelt.
Békés Márton elmesélte első találkozását Magyar Péterrel, némileg árnyalva Orbán Viktorék narratíváját.
Hozzászólásáért akár egy év börtönnel is büntethetik.
Hamis magánokirat felhasználása miatt adtak ki elfogatóparancsot a férfi ellen.