Az al-Dzsazíra Facebook-oldalán tették közzé három férfi és egy nő üzenetét Aleppóból.
A fiatal nő azt üzente mindenkinek, aki hallja őt, hogy a városban maradt embereket népirtás fenyegeti: kivégezhetik vagy a bombatámadásokban ölhetnek meg több mint ötvenezer civilt, akik fel mertek lázadni az Aszad-rezsim ellen.
Egy férfi azt mondja: lehet, nem tudnak többet jelentkezni, mert egyre közelebb érnek hozzájuk a kormányerők és a légi támadások is egyre intenzívebbek.
Egy másik férfi pedig arra kér mindenkit: álljanak Aleppo mellé, nem sok idejük maradt hátra.
"Mentsétek meg Aleppót, mentsétek meg az emberiséget!" - kéri a fiatal nő.
Az utolsó hírek szerint megállapodás született arról, hogy a következő órákban a civilek és a lázadók elhagyhatják Aleppót – legalább is ezt mondta egy aleppói lázadócsoport képviselője. Állítólag a civilek és a lázadók is távozhatnak Aleppó ostromlott körzeteiből.
Az észak-szíriai városban kedd este teljes tűzszünet lehet. A távozni szándékozó civileket és fegyvereseket busszal viszik el az ostromlott negyedekből, és először Aleppó tartomány felkelők ellenőrizte vidéki részeire szállítják őket.
A kelet-aleppói városi tanács elnöke is megerősítette, hogy létrejött egy megállapodás a fegyveresek és a civilek buszokkal történő evakuálásáról. Ő úgy tudja, hogy az első buszok szerda reggel indulhatnak, és az evakuációt a Vöröskereszt Nemzetközi Bizottsága fogja felügyelni, mert a felkelők nem bíznak a kormányerőkben illetve az oroszokban.
Vitalij Csurkin orosz ENSZ-nagykövet szintén megerősítette a megállapodásról szóló bejelentéseket, de szerinte csak a fegyveresek hagyhatják el Aleppót, a civilek nem.
Az utóbbi évtizedek egyik legvéresebb ostroma érhet véget hamarosan, de a harcok még mindig folynak Aleppóban. Már szinte csak a Twitter köti össze a világot az ostromgyűrűn belül ragadt civilekkel. Az ENSZ szerint a szír kormányerők módszeres mészárlásba kezdtek a visszafoglalt területeken.