Diák vitt be gránátot egy dagesztáni iskolába, egy tanuló meghalt

A számítástechnika-teremben robbant fel a gránát, amit az igazgató szerint egy nyolcadikos diák vitt be.

  • MTI MTI
Diák vitt be gránátot egy dagesztáni iskolába, egy tanuló meghalt

Egy felrobbanó gránát miatt vesztette életét egy diák, legalább 11 másik pedig megsérült hétfőn a dél-oroszországi Dagesztán Agvali egyik iskolájában – közölte az Interfax orosz hírügynökség a tagköztársaság belügyminisztériumára hivatkozva.

Az iskola igazgatóhelyettese ugyanakkor 13 sérült tanulóról beszélt. Hárman közülük a helyi egészségügy minisztérium közlése szerint súlyos állapotban fekszenek intenzívosztályon, míg hárman közepes sérüléseket szenvedtek.

Egy nyolcadik osztályos tanuló behozott egy gránátot, és a számítástechnika-teremben volt robbanás – mondta az agvali középiskola igazgatója.

A dagesztáni belügyminisztérium szerint a gránát robbanását gondatlanság okozta, a diákot őrizetbe vették. A hatóságok gondatlanságból elkövetett emberölés és tiltott robbanószerek tartása miatt eljárást indítottak.