Erdogan: Nincsenek szavak a földrengés miatt érzett fájdalmunkra

Napokkal azután, hogy Törökországot és Szíriát földrengés rázta meg, mindkét ország elnöke ellátogatott a katasztrófa sújtotta régiókba.

  • hvg.hu hvg.hu
Erdogan: Nincsenek szavak a földrengés miatt érzett fájdalmunkra

Recep Tayyip Erdogan török elnök egy segélyközpontba utazott Adiyaman városába, ahol a hétfő reggeli 7,8-as erősségű földrengés súlyos károkat okozott – írja az Euronews. Erdogan a sajtónak nyilatkozva azt mondta, nincsenek szavak az országszerte érzett fájdalom leírására. Bár tudatában van, mekkora feladat áll előttük, a török elnök azt mondta, hogy a kutatási és mentési munkálatok addig folytatódnak, amíg senki sem marad csapdában a több ezer leomlott épület romjai alatt.

Azt ígéri, hogy egy éven belül újjáépítik a területet, és azt is elmondta, hogy a kormány egy évig bérleti támogatást nyújt azoknak, akik nem hajlandók sátorban maradni. Erdogan elismerte, hogy

a kormány lassan reagált a földrengés kezdeti szakaszában.

Ennél azért Erdogan nagyobb felelősségét is felvetik. Gonul Tol, a washingtoni Közel-Kelet Intézet török programjának alapító igazgatója szerint azért is járt ennyire súlyos következményekkel a földrengés, mert most ütött vissza az Erdogan-rendszer számtalan visszássága, mindenekelőtt a korrupció és a gyenge kormányzás.

Eközben a szír elnök, Bassár el-Aszad Aleppóba, Szíria második legnagyobb városába ment, hogy megnézze a károkat.

A 7,8-as erősségű rengés Törökország és Szíria határvidékét érte, ahol több mint 13,5 millió ember él. Eddig körülbelül 33 ezer elhunytat találtak meg.

Kapcsolt kép: Mustafa Kamaci, Anadolu Agency, via AFP

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Beszűkült tudatállapot, negatív spirál – a bullyinghoz hasonlít, amit a Coldplay-kivetítőn lebukott igazgató átél

Felvesz a kamera, amikor valami kínos dolgot művelük, majd még fel is kap az internet. A Coldplay-koncerten lebukó vezérigazgató története jól példázza, hogyan változhat meg valakinek egyik napról a másikra az élete a kéretlen nyilvánosság hatására. Milyen nagy lebukásokról tudunk még? Mit tehet az ember, ha lebénítja a jumbo screen, még akkor is, ha nem jár tilosban?