Videókon a Hamász terroristáinak pusztítása, egy zenei fesztiválon is tüzet nyitottak

A lövöldözés után sok izraeli eltűnt, másokat pedig elraboltak a támadók.

  • hvg.hu hvg.hu
Videókon a Hamász terroristáinak pusztítása, egy zenei fesztiválon is tüzet nyitottak

Izrael háborúban

A Hamász 2023 őszi brutális támadása óta Izrael előbb Gázában, majd Libanonban kezdett ellenoffenzívát, hogy megtörje az Irán által támogatott szélsőségesek állandó fenyegetését és kiszorítsa szomszédságából a terroristákat. Az eszkalálódó háború legfontosabb fejleményeiről folyamatosan beszámolunk.

Palesztin terroristák tüzet nyitottak egy zenei fesztivál izraeli résztvevőire. A lövöldözés után sok izraeli eltűnt, néhányukat pedig elrabolták. Brutális jelenetek Izraelből, ahogy a Hamász terroristái lecsapnak az országra.

A közösségi oldalon egyre több videó mutatja be a pusztítást. Megrázó képsorok kerülnek elő autókban és utakon lelőtt, halott emberekről, köztük egész családokról.

Benjamin Netanjahu izraeli miniszterelnök szombat reggel jelentette be a Twitteren posztolt videóban, háborúban áll az ország, ez nem egy hadművelet, nem eszkaláció, hanem háború. Hajnalban a Hamász támadást indított Izrael és polgárai ellen, Netanjahu pedig összehívta a biztonsági erők vezetőit, akiket a „terroristaegységek megtisztítására” utasított.

Izraeli miniszterelnök: Háborúban állunk

Benjamin Netanjahu az ellencsapás mellett elrendelte a tartalékosok mozgósítását.