A Hamász kész elengedni az izraeli túszokat az összes palesztin fogolyért cserébe; Netanjahu "második függetlenségi háborút" hirdetett - szombati híreink a gázai ellentámadásról
Utolsó frissítés:
Szombaton is folytatódott az izraeli hadsereg péntek este kezdődött ellentámadása a Gázai övezetben, amely elsődleges célpontjai a Hamász palesztin terrorszervezet infrastruktúrája és vezetősége. Legalább 150 célpontot támadtak, a palesztinok szerint a nyolcezerhez közelít a gázai áldozatok száma. Közben a terroristák a palesztin foglyok szabadon bocsátását követelik a közel 300 izraeli túszért cserébe, akiket még október 7-én hurcoltak el Gázába.
Most érkezett
Lavrov: A nemzetközi jog megsértése a gázai akció
Percről percre
Hamász: Nem lehet ráismerni Gáza városra
A Hamász palesztin terrorszervezet egyik szóvivője azt állítja, hogy az éjjeli bombázások után több száz épület teljesen megsemmisült, további több ezer ház megrongálódott. Mahmúd Basszal az AFP-nek azt nyilatkozta, "nem lehet ráismerni Gáza városra és az északi kormányzóságokra".
Állítólag több mint 7700 palesztin halt meg eddig
A pénteki támadás közvetlen áldozatairól továbbra sincs adat, de a Hamász vezette gázai egészségügyi minisztérium állítása szerint október 7. óta 7703 ember halt meg a Gázai övezetet ért izraeli támadásokban, köztük több mint 3500 gyermek - írja a BBC.
Orosz kérésre túszokat enged el a Hamasz
Nyolc embert készek átadni, miután megtalálták őket. Abu Marzouk, a Hamász egyik tisztviselője a RIA orosz állami hírügynökségnek mondta el, hogy az orosz külügyminisztérium átadott egy listát a palesztinoknak, amelyen nyolc név szerepel, akik mind kettős állampolgársággal rendelkeznek.
Marzouk tagja volt annak a delegációjának, amely az elmúlt napokban Moszkvába látogatott. Oroszország a heves izraeli bírálatokkal szemben megvédte döntését, hogy meghívta a Hamász küldöttségét, mondván, hogy a konfliktusban részt vevő valamennyi féllel fenn kell tartani a kapcsolatot.
Megjelentek az első képek a bombázás utáni Gázából
Érdemes megjegyezni, hogy Rafahban sok épületet már korábbi légicsapásokban leromboltak, így nem egyértelmű, hogy az itt látható épületeket az éjszaka folyamán rombolták le. A képeket itt lehet megnézni.
Az Izraeli Védelmi Erők továbbra is Gázában vannak
Az izraeli csapatok "még mindig a terepen vannak és folytatják a háborút" - mondta Daniel Hagari, az Izraeli Védelmi Erők (IDF) szóvivője, hozzátéve, hogy az IDF katonái nem szenvedtek veszteségeket - írja a BBC.
Az áldozatok számáról egyelőre szinte semmit nem tudni, mert az övezetben a hálózatok pénteki leállása óta szinte lehetetlen a kommunikáció, ami azt jelenti, hogy nehéz konkrét és pontos információkhoz jutni.
Erdogan: "Izraelnek fel kell hagynia ezzel az őrültséggel"
Erdogan török elnök szerint Izraelnek be kell fejeznie a gázai támadásokat - írja az AFP. "A Gáza elleni izraeli bombázások tegnap este felerősödtek, és ismét nők, gyerekek és ártatlan civilek ellen irányultak, és súlyosbították a jelenleg is tartó humanitárius válságot" - mondta Erdogan az X-en. Erdogan: "Izraelnek azonnal fel kell hagynia ezzel az őrültséggel, és véget kell vetnie támadásainak"
Erdogan felszólította az embereket, hogy vegyenek részt az isztambuli Atatürk repülőtéren a Palesztinát támogató tüntetésen.
Izraeli harci gépek 150 "földalatti célpontot" támadtak Gázában
Az Izraeli Védelmi Erők közölték, hogy mintegy 100 repülőgép 150 földalatti Hamász-célpontra mért csapást Gázában a gázai háború eddigi legsúlyosabb légi bombázása során, miközben gázai palesztin lakosok összecsapásokról számoltak be izraeli páncélosokkal és gyalogsággal az éjszaka folyamán a Gázai övezet három helyszínén.
Kivárhat Izrael a teljes offenzíva előtt, hogy túszokat mentsenek
Izrael továbbra is csak "korlátozott lépéseket" hajt végre, nem pedig egy nagyszabású szárazföldi manővert a Gázai övezetben - mondta az Izraeli Védelmi Erők palesztin ügyekért felelős volt vezetője a Sky News beszámolója szerint.
Mint írják, még mindig az előkészítés zajlik, miközben tanulmányozzák a Hamász válaszát a Gáza északi és középső részén zajló összecsapásokra - mondta Dr. Michael Milshtein. Azt jósolta, hogy Izrael most arra fog törekedni, hogy a következő napokban a lehető legtöbb túsz szabadon engedését érjék el, mielőtt a "szélesebb körű hadműveletekre" sor kerül.
Magyarország nem szavazta meg a tűzszünetet
Az ENSZ-közgyűlés nem kötelező érvényű határozatot fogadott el, amelyben haladéktalan és tartós humanitárius fegyverszünetet szorgalmaz a Gázai övezetben az ellenségeskedések beszüntetése végett.
A szervezet X-posztja szerint többek között az Egyesült Államok, Izrael, Csehország, Ausztria, Horvátország és Magyarország is nemmel szavazott. A teljes anyag itt olvasható.