szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

Az orosz invázió óta politikai aktivistaként is működő ukrán világbajnok bokszoló a 24.hu-nak beszélt arról is, hogy hogyan látja hazája és Magyarország mostani és jövőbeli viszonyát.

Ukrajnában nem értik, hogy Magyarország, ami egykor szintén a Szovjetunió megszállása alatt állt, hogyan támogathatja különböző szinteken Oroszország szomszédja ellen indított háborúját – mondta Volodimir Klicsko a 24.hu-nak adott interjújában.

A nehézsúlyú bokszolóként világbajnoki címét leghosszabb időre megőrző sportoló, üzletember és coach egy Los Angeles-i világkonferencián válaszolt a magyar portál kérdéseire.

Volodimir Klicsko a 24.hu-nak: Magyarország sajnos mindig a rossz oldalt választja a történelemben | 24.hu

Az egykori nehézsúlyú bokszvilágbajnokot a többi között arról kérdeztük, milyen a kapcsolata a bátyjával, mit vitt át az élsportból a politikai küzdelembe, illetve miként látja Ukrajna és Magyarország jövőbeli kapcsolatát.

Klicsko elmondta, hogy bár nem azonosítja egy ország népét annak kormányával, kívülről a hírekből mégis annyit lát, hogy Magyarország az ő ellenségüket, Oroszországot „támogatja különböző szinteken”, ami számukra érthetetlen, hiszen a Putyin által restaurálni akart szovjet birodalom – sarkosan fogalmazva – magyarokat is ölt. A korábbi ökölvívóbajnok meg is fogalmazta az itthon sem ismeretlen megállapítást, miszerint úgy tűnik, Magyarország mindig a rossz oldalt választja a történelemben.

Hazája jövőjével kapcsolatban optimistán nyilatkozott, bízva abban, hogy a Trump-adminisztráció ukrajnai koncessziói kölcsönösen előnyöseknek bizonyulhatnak a két állam számára, hiszen nekik kell a befektető és a védelem, cserébe viszont rengeteg lehetőséget tudnak kínálni nyersanyagban és emberi erőforrásban is. Az ukrán–magyar kapcsolatok alakulásáról úgy fogalmazott, hogy változásokra van szükség az Unióban és Magyarországon is, de reméli, hogy a későbbiekben jó szomszédként fogunk tudni élni. És amikor a két ország kapcsolatai rendeződnek, többé nem fog számítani, milyen nehéz út vezetett odáig.

Az orosz invázió óta politikai aktivistaként is működő, saját menedzsment-elméletet is kidolgozó és oktató sportemberrel készült beszélgetésben még szó volt profi sportolóként szerzett tapasztalatai politikai tanulságairól, bátyjával, a kijevi polgármester Vitalij Klicskóval való kapcsolatáról, és arról is, hogy mire gondol, amikor a következő generációknak egy egészséges egoizmus elsajátítását ajánlja.  

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!