Donald Trump amerikai elnök szombaton jelezte, hogy eszkalálódni fog az iráni háború, írja a CNN. A Truth Social közösségi média oldalon közzétett bejegyzésében az elnök azt írta: „ma Iránt nagyon súlyos csapás fogja érni”. „Komolyan mérlegelés alatt áll a teljes megsemmisítés és a biztos halál – Irán rossz viselkedése miatt – olyan területek és embercsoportok számára, amelyeket egészen eddig a pillanatig nem vettünk célba” – írta Trump.
Trump utalt arra, hogy Irán elnöke egy korábbi beszédében bocsánatot kért, és azt állította, hogy Maszúd Peszeskján „megadta magát” a Közel-Keleten lévő szomszédainak, és „megígérte, hogy többé nem fog rájuk lőni”. „Ez az ígéret csak a könyörtelen amerikai és izraeli támadás miatt született meg” – tette hozzá Trump.
Az elnök arról is írt, hogy Irán már nem a Közel-Kelet zsarnoka, hanem ehelyett a Közel-Kelet vesztese, és az is marad még sok évtizeden át, amíg meg nem adja magát, vagy – ami szerinte valószínűbb – teljesen össze nem omlik.
A bejegyzés egy héttel azután született, hogy az Egyesült Államok és Izrael megkezdte katonai műveletét az iráni rezsim ellen.