Égő olaj hömpölygött az utcákon a tuapszei finomító elleni dróntámadás után

A lakókat evakuálták az érintett utcákból, az olajfinomítóban még tombol a tűz, a tengerbe pedig olajszennyezőség került.

  • HVG

Két héten belül már harmadszor támadták az ukránok a tuapszei olajipari létesítményeket. A keddi támadás után kitört tűzvészben egy tárolóban felforrt az olaj és kiszabadult. A Meduza beszámolója szerint az égő olaj az utcára került, és több autó is megrongálódott. A hatóságok evakuálták a környék lakosságát.

https://x.com/JayinKyiv/status/2049129663826444394

Szerda reggel Alekszandr Kurenkov orosz rendkívüli helyzetekért felelős miniszter azt mondta, hogy sikerült megfékezniük az égő olaj szivárgását, most azon vannak, hogy a finomítóban keletkezett tüzet eloltsák. A város melletti folyóba is jutott az olajból, ami már eljutott a tengerig. A miniszter szerint elkezdték az olajszennyezés megszüntetését is.

https://hvg.hu/vilag/20260423_fekete-eso-tuapsze-olajterminal

Az első két ukrán csapás után is súlyos helyzet alakult ki a városban, illetve a környékén. Az első tűzvész után egy körülbelül 10 ezer négyzetméteres olajfoltot fedeztek fel a Fekete-tengerben. A második pedig olajesőket okozott a hatvanezres lélekszámú városban.

https://x.com/Osinttechnical/status/2049088061883986204

A városban olajfinomító, illetve egy olajterminál is található, az utóbbi az egyik legnagyobb a Fekete-tenger partján, és fontos pontja az orosz olajkereskedelemnek, ott rakodják át a nyersolajat a tankerekbe. Pont emiatt kiemelt célpontja Kijevnek.

Hozzászólások