A kormányzati szektor 2011-ben többlettel rendelkezett, amely a nemzeti számlák előzetes adatai alapján 1205 milliárd forint volt, a GDP 4,3 százaléka - közölte a KSH.
Az adatokat a KSH a túlzotthiány-eljárásról (Excessive Deficit Procedure – EDP) szóló jogszabály alapján, a nemzeti számlák európai rendszerében (ESA95) foglalt módszertani előírásoknak megfelelően jelentette az Európai Unió statisztikai hivatalának, az Eurostatnak.
A KSH által az EDP-jelentés mellékleteiként közölt táblázatokból kiderül: tavaly a magyar bruttó hazai termék (GDP) előzetes, piaci beszerzési áron mért összege 28154,3 milliárd forint volt, szemben a 2010. évi 26747,66 milliárd forint folyó, beszerzési áron mért végleges értékével.