Hegedűs Lórántné és Vágó Sebestyén képviselők keddi budapesti sajtótájékoztatójukon jelezték, az Ab döntése nyomán írásbeli kérdéssel fordulnak Orbán Viktor miniszterelnökhöz, amelyben az esztergomi képviselőtestület feloszlatását és új választások kiírását sürgetik.
A jobbikos politikusok szerint ugyanis nem maradhat hivatalában az a testület, amelynek 11 kormánypárti tagja április 12-én már az Ab álláspontja szerint is törvényellenesen fogadta el a város adósságrendezésének alapját képező reorganizációs tervet és ezzel jelentősen hozzájárult a városban kialakult "áldatlan állapotokhoz".