Erősödött a forint a bankközi devizapiacon délután
A forint csütörtök délelőtt az euróval szemben 248 fölé gyengült, majd az euró délután 247 forint alá erősödött vissza. A forint továbbra is együtt mozgott a többi régiós valutával, amelyek kezdeti gyengülés után ugyancsak erőre kaptak a nap második felében. A mozgás hasonló volt az állampapírpiacon, ahol a délután mutatkozó kereslet a bő felét lefaragta a nyitást követő mintegy 20 bázispontos hozamemelkedésnek.
Délutánra a dollár a nyitó szint közelébe, 184,30/45 forintra ment vissza a déli 185,15/25 forintról, ezzel a dollár már csak 15-20 fillérrel volt drágább, mint szerda délután.
A kereskedők a nap végén úgy látták, a hét első felében az egész régióban tapasztalt eladási hullám kifulladt, a befektetők visszatérőben vannak. Az optimistábbak szerint az euró/forint néhány napon belül a múlt hetinél valamivel gyengébb, de reálisnak mondott sávba: 243-245 forint közé kerül vissza. Az állampapírok másodpiacán délelőtt még az eladók voltak túlsúlyban, ami mintegy 15-23 bázisponttal emelte meg a kora délután fixált benchmark hozamokat - egyedül a 15 éves futamidőn volt enyhébb, 11 bázispontos emelkedés. Jóval elmaradt a szokásostól a délelőtti aukción az öt- és tízéves kötvények iránt a kereslet, az előbbinél az 5 milliárddal visszavágott kínálattal is a szerdainál 27 bázisponttal, a tízéveseknél 20 bázisponttal magasabb átlaghozam alakult ki. Délutánra azonban visszatértek a vevők a piacra, az egész futamidőn 8-10 bázisponttal estek a hozamok, elsősorban a három- és tízéves kötvények iránt mutatkozott élénk érdeklődés.
A forintpiacon az overnight kamat a reggeli 8,20 százalékról délre 8,30/40-re nőtt, majd délután 8-8,25 százalék közé csúszott vissza. A reggeli forintgyengüléssel, állampapírpiaci eladásokkal párhuzamosan a hosszabb kamatok délre 20 bázisponttal nőttek, majd a közepes futamidőkön kissé visszakorrigáltak. A három hónapos kamat 7,60/80 százalék volt délután, a hosszabb lejáratokon a déli tetőzés után nem volt forgalom, még jegyzés sem nagyon.